پيمان رسيدگي مقدماتي

IGS-Iranian Gas Standard

+ نوشته شده در  شنبه سی ام مرداد ۱۳۸۹ساعت 23:2  توسط پيمان رسيدگي  | 

نمایشگاه بین المللی انرژی

نمایشگاه بین المللی انرژی ( نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ) در تاریخ ۱۷ تا ۲۰ آبان در قشم برگزار می شود.تلفن هماهنگی = ۲۲۰۲۰۲۴۸-۰۲۱

اولین سمینار آموزش مجازی فرآیند ارزشیابی آموزش با سخنرانی جناب آقای دکتر اباصلت خراسانی در تاریخ ۳۱ شهریور ۸۹ در تهران برگزار می شود.هزینه ثبت نام ۴۴۰۰۰۰ ریال بوده است. تلفن هماهنگی = ۸۸۳۱۰۱۱۳-۲۲ داخلی ۲۵۰ و ۲۰۹ و ۲۲۰

سمینار حل مسائل سازمانها از طریق تکنیکهای مالی در تاریخ ۲۲ شهریور ۸۹ در تهران برگزار می شود. تلفن هماهنگی = ۶۶۹۱۵۳۴۶ و ۶۶۹۱۵۳۴۷

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم مرداد ۱۳۸۹ساعت 0:2  توسط پيمان رسيدگي  | 

تغییر در قیمت فصلنامه مهندس مشاور

قیمت اشتراک فصلنامه مهندس مشاور از ۸۰۰۰ ریال برای هر نسخه به ۲۰۰۰۰ ریال تغییر کرد.

فرم اشتراک جدید

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم مرداد ۱۳۸۹ساعت 14:40  توسط پيمان رسيدگي  | 

استفاده رايگان از خدمات مشاوره اى

جامعه مهندسان مشاور ايران به منظور پاسخگويى و راهنمايى اعضاى محترم در امور مربوط به بيمه، ماليات، قانون کار-قراردادها و مسائل حقوقى،از خدمات کارشناسان و مشاوران مطلع وکارآمد استفاده مى کند.
همکاران عضو جامعه مى توانند براى استفاده از مشاوره اين کارشناسان،که هر هفته در محل جامعه حضور دارند، براساس جدول زمانبندى زير به جامعه مراجعه کرده و از اين خدمات استفاده کنند.
مشاور بيمه-کار: آقاى احمد اسماعيلى نژاد / روزهاى يکشنبه از ساعت 14 الى 16
مشاور ماليات: آقاى محمدحسين دادگستر/ روزهاى يکشنبه از ساعت 15 الى 17
مشاور حقوقي: آقاى عليرضا نوروزى فرد/ روزهاى دوشنبه از ساعت 15 الى 17
مشاور امور قراردادها: آقاى مهندس کامران باغگلي/ روزهاى سه شنبه از ساعت 14 الى 16
 همکاران می توانند با شماره تلفن های ۶۰ و ۲۲۴۰۶۲۵۹ تماس گرفته و درخواست خود را ارائه نمایند.
 ----

ضمنا علت اینکه سازمان نظام راهبردی با درخواستهای تلفنی جهت مشاوره موافقت نمیکند را استاد عزیزم جناب آقای امید امیری به صورت کامنت در مطلب مورد نظر توضیح داده اند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم مرداد ۱۳۸۹ساعت 14:36  توسط پيمان رسيدگي  | 

مکاتبه با معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری

ممکنه خیلی از شرکتهای پیمانکاری یا مشاورین و یا حتی کارفرمایان گرامی در مورد تفسیر بخشنامه های سازمان مدیریت سابق دچار ابهام و ایرادی بشوند که نیاز دارند از سازمان فوق الذکر درخواست راهنمایی داشته باشند. این موضوع امروز برای من پیش آمد. دوستان اگر مشاوره تلفنی نیاز داشته باشند که معمولا کسی پاسخگو نیست می توانند با تلفن ۳۳۲۷۱ تماس بگیرند. اما اگر سئوالی دارند می توانند آنرا کتبا در نامه ای نوشته و به دبیرخانه مرکزی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، واقع در میدان بهارستان، خیابان صفی علی شاه، خیابان دانشسرا، دبیرخانه مرکزی تحویل دهند.ضمنا ضروری می باشد که شماره پیگیری حتما گرفته شود.

در بالای نامه حتما ذکر شود :

معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری

آدرس : ............ (دربالا توضیح داده شد)

قابل توجه : مدیریت محترم دفتر نظام فنی اجرائی

موضوع :  ..............................................................

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم مرداد ۱۳۸۹ساعت 13:58  توسط پيمان رسيدگي  | 

چاه

در مورد چاه توضیحات لازم را در یک مثال بیان کردم.دوستان می توانند فایل Pdf پیوست را دانلود کنند.

دانلود

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم مرداد ۱۳۸۹ساعت 8:26  توسط پيمان رسيدگي  | 

ماه مبارک رمضان

فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را بر همه مسلمانان عالم تبریک میگویم.امیدوارم خداوند به همه ما توفیق بندگی خالصانه خودش رو عطا بنماید.

+ نوشته شده در  جمعه بیست و دوم مرداد ۱۳۸۹ساعت 5:2  توسط پيمان رسيدگي  | 

پرسش و پاسخ های متداول پیمانکاران از معاونت برنامه ریزی و راهبردی ریاست جمهوری

در وبسایت معاونت نظارت راهبردی پرسش و پاسخ های متداول پیمانکاران از معاونت برنامه ریزی و راهبردی ریاست جمهوری جهت جلوگیری از ابهامات و سئوالات تکراری قرارداده شده که همه دوستان و علاقه مندان می توانند بر حسب نیاز از سئوالات و پاسخ های مشابه به سئوال خود استفاده کرده و جواب درست را بیابند.

لینک پرسش ها و پاسخ ها

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم مرداد ۱۳۸۹ساعت 17:55  توسط پيمان رسيدگي  | 

وضعیت عملیات خاکی در تناسب با آیتم ها :

تراز زمین طبیعی ( GL )

تراز زیر مگر ( PL  )

خاکبرداری ( CUT )

خاکریزی ( FILL )

                     ----------------------------------------------------------------------------

                         گریدر، لودر، بلدوزر، بیل مکانیکی، غلطک و تانکر آب پاش، کامیون

                    -----------------------------------------------------------------------------

توضیحات :

گریدر : همیشه در تسطیح فعالیت دارد، بنابراین مترمربع می باشد.

لودر : هرگاه عملیات خاکی در سطح وسیع و عمق ( گود ) کار شود و لزوم سرعت عمل در قدرت مانور مطرح باشد از این دستگاه استفاده می شود.

تذکر : اگر متوسط عمق از 60 سانتیمتر بیشتر شود اضافه بهای گودبرداری استفاده می شود.

تذکر : آیتم های لودر و بلدوزر جزء گروه (1) می باشد.

بیل مکانیکی : برای احداث کانال، مسیر جدول، مسیر جوی و ... که محدودیت ابعاد وطول مسیر زیاد داریم استفاده می گردد.

تذکر : آیتم های بیل جزء گروه (5) می باشد.

غلطک و تانکر آب پاش : هرگاه بستر و سطح محل اجراء نیاز به کوبش و خاکریزی داشته باشد که در اینحالت بحث " آب پاش و کوبیدن در بستر " ( مترمربع ) و " خاکریزی و کوبش در بستر " ( مترمکعب ) در محلهای خاکریزی مطرح می شود.

کامیون : جهت حمل استفاده می شود.

تذکر مهم :

هر جایی که با بیل خاکبرداری داشته باشیم ------- تسطیح به صورت دستی داریم.

هر جایی که با بیل خاکریزی داشته باشیم ------- تسطیح لازم داریم.

کلا به خاکبرداری قبل از خاکریزی تسطیح تعلق می گیرد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم مرداد ۱۳۸۹ساعت 15:22  توسط پيمان رسيدگي  | 

فصل دوم و سوم فهرست بهای ابنیه

گروه ۱ از فصل دوم

گروه ۱ از فصل سوم

گروه ۵ از فصل سوم

--------

گود :

هرگاه عملیات خاکی با ماشین آلات ساختمانی (لودر و بلدوزر ) انجام گردد و متوسط ارتفاع خاک برداشت شده در تمامی جناحین حداقل ۶۰ سانتیمتر باشد در این حالت درصورتیکه کار با لودر انجام شده باشد آیتم های پرداختی : گروه اول از فصل سوم و اضافه بهای آن آیتمهای ۰۳۰۴۰۱ و ۰۳۰۴۰۲ خواهد بود.

تذکر: ( آیتم ۰۳۰۱۰۳ )

این نوع عملیات مربوط است به برداشت خاک پوسیده رویه ( هوا زده یا خاک نباتی که اجرای عملیات سازه بر روی آن خاک توصیه نشده است ). به این نوع برداشت خاک در روی سطح "دکاپاژ" گویند. ( در فهرست بها تا ۱۰ سانتیمتر مجوز دارد اما مازاد بر آن باید حتما به تصویب کارفرما برسد )

------

نوع خاکبرداری ( دستی و ماشینی ) :

در مورد نحوه خاکبرداری بطور واقعی به هر ترتیبی که عملیات خاکبرداری انجام شده باشد، با دست (فصل دوم) و با ماشین (فصل سوم) قابل پرداخت است.در مورد فصل سوم تفکیک عملیات لودر و بیل از گروه های ۱ و ۵ بر اساس بندهای ۷ و ۸ سرفصل انجام می شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم مرداد ۱۳۸۹ساعت 20:49  توسط پيمان رسيدگي  | 

دوره های ارتقای شغلی

دوره های آموزشی مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن وزارت مسکن و شهرسازی به صورت زیر می باشد:

کلیک کنید

+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم مرداد ۱۳۸۹ساعت 17:2  توسط پيمان رسيدگي  | 

صورتجلسات کارگاهی

چند وقتی بود که درگیر بررسی صورت وضعیت قطعی یکی از پروژه ها بودم که بعد از تائید رقم نهایی و ارسال آن به دفتر کارفرما متوجه نکته ای جالب شدم.اینجانب به عنوان کارشناس پیمان رسیدگی مشاور در دفتر مرکزی فعالیت می نمایم.بنابراین از صحت و سقم صورتجلسات کارگاهی اطلاعی ندارم.تنها به امضای روی کاور آن بسنده کرده و احجام را چک و بررسی کردم.کارهای اجرایی پیمانکار در ۱۱ واحد اجرایی انجام گرفته که برای سهولت در کار در بالای صورتجلسات نام هر واحد ذکر می شددر ۳ تا از واحد ها به هیچ عنوان هیچگونه سنگی کار نشده بود (یعنی در نقشه سنگ گرانیت وجود نداشت) اما در بقیه واحد ها سنگ گرانیت وجود داشته.پیمانکار محترم به اسم آن ۳ واحدی که سنگ نداشته صورتجلسه تهیه و اجرای سنگ گرانیت را ( مجموعا بالای ۱۰۰۰مترمربع ) تهیه نموده و به پیوست صورتجلسات مذکور هیچ گونه پیوستی هم نگذاشته است.تاریخ روی صورتجلسه هم مربوط به سال ۸۳ بوده و عوامل دستگاه نظارت و کارفرما و حتی آن پیمانکار که کار تهیه و یا بررسی و تائید آن را در دست داشتند استعفا داده و در دسترس نبودند.یعنی تهیه صورتجلسه تکراری به آن حجم بزرگ! واقعا جای تعجب دارد که چرا یک همچین رسوایی بزرگی رخ می دهد؟یعنی پیمانکار یک رقمی بابت سنگ و یک رقمی هم بابت تعدیل آن می گیرد.تازه ضرایب هم برای کار نکرده به آن تعلق می گیرد.خلاصه برای اینکه وجدانم راحت باشد و مجددا دچار اشتباهی به این بزرگی نشویم درخواست جلسه با کارفرمای محترم را نمودم که بعد از مطرح کردن موضوع ناگهان یک جو بسیار سنگین و عجیبی که تا بحال به آن بر نخورده بودم بر فضای جلسه حاکم شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم مرداد ۱۳۸۹ساعت 15:32  توسط پيمان رسيدگي  | 

فصلنامه جامعه مهندسان مشاور ایران

فصلنامه جامعه مهندسان مشاور ایران به صاحب امتیازی جامعه مهندسان مشاور ایران و مدیر مسئولی مهندس بهمن حشمتی به قیمت ۸۰۰۰ ریال منتشر می شود که حاوی مطالب بسیار آموزنده و جالب برای مشاوران عزیز می باشد.به عنوان مثال در شماره 47 این فصلنامه ( مربوط به بهار ۸۹ ) نکاتی در مورد حق الزحمه مهندس مشاور و همچنین بحثی در مورد عدم تناسب حق الزحمه مهندسان مشاور با خدمات ارائه شده در بخش معماری و معرفی ضریب خلاقیت ارائه شده است.دوستان و مشاوران عزیز می توانند با پرداخت ۳۲۰۰۰ ریال از اشتراک سالانه این فصلنامه مفید استفاده نمایند.

( www.irsce.org )

+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم مرداد ۱۳۸۹ساعت 10:12  توسط پيمان رسيدگي  | 

دستورالعمل اجرای پروژه های خطوط انتقال گاز

دیروز یکی از دوستانم سئوالی در مورد آیتم های مربوط به خطوط لوله گاز جهت برآورد پرسید که من بهتر دیدم اطلاعاتی که در این زمینه را دارم جهت نیاز بقیه همکاران و آگاهی بیشتر در این وبلاگ قرار بدهم.

اجرای عملیات در پروژه های مختلف خطوط انتقال گاز بین شهری ( فشار قوی ) باید مطابق استانداردهای مشخص شده توسط شرکت ملی گاز ایران باشد.یکی از این استانداردها همین دستورالعمل اجرای پروژه های خطوط انتقال گاز می باشد که توسط شرکت ملی گاز و مطابق با آخرین استانداردهای بین المللی ANSI - API - SIS 55900 - ASTM - BS - ASME - NF - PA و مصوبات شرکت ملی گاز ایران تهیه شده است.

این دستور العمل در قالب یک فایل Pdf قابل دانلود می باشد. (حجم ۹۱/۵ مگابایت و تعداد صفحات=۱۹۵ صفحه ) 

ادامه دارد 

+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم مرداد ۱۳۸۹ساعت 17:36  توسط پيمان رسيدگي  | 

انجمن بتن ایران

دوستان و همکاران عزیز می توانند با عضویت در انجمن بتن ایران از همایش ها و سمینارها و سایر اخبار و اطلاعات این گروه حداکثر استفاده رو بنمایند.

فرم عضویت

+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم مرداد ۱۳۸۹ساعت 23:34  توسط پيمان رسيدگي  | 

اضافه عرض خاکبرداری

بعضی اوقات در هنگام خاکبرداری فونداسیون ها یا شناژها یا هر جبهه دیگر در اجراء ناگزیر به اضافه برداشت در عرض هستیم.این اضافه عرض برداشت در خاکبرداری حتما بایستی مشخص و صورتجلسه گردد. بدیهی است که حجم عملیات اضافه عرض قابل پرداخت است.اگر عملیاتی خارج از میزان اضافه عرض توافق شده و محاسبات نقشه برداشت شود، چه هزینه خاکبرداری و چه هزینه پر کردن به عهده پیمانکار می باشد.

+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم مرداد ۱۳۸۹ساعت 22:0  توسط پيمان رسيدگي  | 

نمایشگاه ساختمان

نمایشگاه ساختمان 12مرداد 89 شروع می شود و تا 15 مرداد ادامه دارد

--------

مفید اما تکراری بود

+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم مرداد ۱۳۸۹ساعت 12:37  توسط پيمان رسيدگي  | 

تازه های انتشارات معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری

لیست منتشر شده توسط مجله نگاه اسامی تازه های انتشارات معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری که هر چند وقت یکبار صورت می گیرد را نشان میدهد.امید است که این اطلاعات به درد دوستان بخورد.
+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم مرداد ۱۳۸۹ساعت 12:17  توسط پيمان رسيدگي  | 

آنالیز (تجزيه بها) آیتم های فهرست بها

امروز استاد عزیزم از استرالیا از من فایل آنالیز بها رو درخواست کرده که من هم در اینجا لینک آنالیز هر دو مجموعه را براش میگذارم تا انشاال.. بتونه کار ایشون رو راه بندازه.راستی آنالیز بهای ایران در استرالیا به چه درد میخوره؟

آنالیز ( تجزیه بها ) فهرست بهای نفت سال 1387

آنالیز ( تجزیه بها ) فهرست بهای ابنیه سال 1382

امیدوارم که به درد بخورد و قابل استفاده باشد.

+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم مرداد ۱۳۸۹ساعت 8:40  توسط پيمان رسيدگي  | 

بخشنامه 76574/100

+ نوشته شده در  یکشنبه دهم مرداد ۱۳۸۹ساعت 8:55  توسط پيمان رسيدگي  | 

وظایف دفتر فنی در مورد خاک

از مهمترین وظایف دفتر فنی پس از شروع عملیات تهیه و تنظیم صورتجلسه طبقه بندی خاک است. با توجه به بررسی قیمتها معمولا پیمانکار بدنبال گرفتن درصدی بیشتر از نوع سنگی و سخت می باشد. اما در جبهه مشاور و کارفرما زمین سنگی زمانی قابل پرداخت است که مستنداتی چون عکس، فیلم، گزارشات مشابه روزانه، گزارش توجیهی مشاور مبنی بر سنگی بودن زمین و گزارش آزمایشگاه مکانیک خاک موید قضیه باشد.

تذکر: مازاد بر احجام بدست آمده از نقشه ها و ترازهای زمین طبیعی هیچگونه ضریب اضافه به عنوان صعوبت، سختی و ... پرداخت نمی شود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه هفتم مرداد ۱۳۸۹ساعت 20:23  توسط پيمان رسيدگي  | 

خاک

۱- طبقه بندی خاک

۲- نحوه خاکبرداری

۳- ماشین آلات ساختمانی

۴- حمل خاک

۵- خاکریزی و کوبش

۶- چاه

۷- آیتمهای فهرست

---------------------------

انواع و طبقه بندی خاک : نرم - سخت ( دج ) - سنگی - لجن

نرم: باید با بیل قابل برداشت باشد.

سخت : باید با کلنگ قابل برداشت باشد.

سنگی: ماشین آلات ساختمانی ( کمپرسور، پیکور)

            مواد ناریه ( دینامیت )

            ماشین آلات ساختمانی ( بلدوزر دی ۹ )

           مواد شیمیایی افزودنی ( کتراک ۳ - مواد منبسط شونده )(شرکت کتراک ۳ واقع در خیابان آبان جنوبی می باشد که قیمت آن هم کیلویی می باشد)

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه هفتم مرداد ۱۳۸۹ساعت 20:10  توسط پيمان رسيدگي  |